full screen background image

Teplo z bytů ve vrchních patrech bytových domů uniká mnohem více, než v ostatních bytech

Jste majiteli bytu v bytovém domě a nad vámi už je jen domovní půda  a střecha. V takovém případě nejspíše řešíte nebo budete řešit větší nutnost vytápění, než majitelé ostatních bytů. Podlahu vám sice nepatrně ohřejí byty pod vámi, ale teplo, které v bytě nashromáždíte uniká přímou cestou vzhůru. Stropem přímo na půdu.

 

Nenechte unikat teplo na půdu a zadržte ho v bytě

Tato situace nastává zejména na půdách starších bytových domů. Nejčastěji pak u cihlových staveb. Drtivá většina těchto staveb nemá zateplené stropy a půdy. Pokud zateplené jsou a jedná se o starší bytový dům, hrozí velké riziko, že tato izolace vlivem času ztratila většinu svých izolačních schopností. Sejděte se tedy s ostatními majiteli bytů a navrhněte, jestli místo zbytečných oprav, které nikomu nepomohou nebude lepší izolace půdy bytového domu. Ztráty celé stavby se sníží opravdu výrazně.

 

Vyberte tu správnou technologii

Nejdříve si samozřejmě je nutné prostudovat, jak se dá půda bytových domů vlastně zateplovat. Existují totiž různé technologie a různé materiály. Pokud je na půdě již vrstva izolace, možná bude vhodné pouze její navýšení. Jestli půda není izolována vůbec je nutná kompletní izolace stropů nad vrchním bytem, tedy na půdě. Některé způsoby zateplení také mnohou výrazně omezit chod budovy, protože v prostorách domu se bude pohybovat parta montážních dělníků, všude bude materiál, nepořádek a velký ruch. Zateplení může trvat i několik dní. Naštěstí v dnešní době již existují způsoby zateplení půd, které jsou rychlé, bez odpadu, bez ruchu a hlavně vysoce účinné.

 

Přesně takové zateplení vám nabízí společnost IP Izolace Polná

Společnost IP Izolace Polná se specializuje na zateplení stropů a půd na všech typech staveb. Bytové domy samozřejmě nejsou výjimkou. Zateplení probíhá pomocí foukané minerální izolace Magmarelax, která je schopna dosahovat maximálních izolačních účinků. Celý dům může být zateplen za jediný den a obsluhu zvládne bez odpadu minimální počet dělníků. Navíc izolace Magmarealx vytvoří na půdách souvislou izolační vrstvu bez tepelných mostů.

 

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *