full screen background image

Úklid ve stavebnictví a průmyslu: Vsaďte na průmyslové vysavače a tlakové myčky!

Pořádek se musí udržovat všude, ani obory jako stavebnictví a zemědělství tak nejsou výjimkou. Úklid a čištění průmyslových objektů bývá kvůli vysoké koncentraci odolných nečistot a často i mastnoty náročnější, ale naštěstí existují tlakové myčky a průmyslové vysavače.

 

Tlakové myčky vyčistí různé povrchy

Pojďme si společně nejprve představit tlakové myčky, které jsou nejúčinnější zbraní proti nové i zažrané špíně. Existuje celá řada typů, jež se liší silou průtoku vody, tlakem a pohonem. Pamatujte si, že čím vyšší je tlak, tím účinnější čištění bude. A kde všude tlakovou myčku využijete?

  • Čištění různých povrchů – beton, kámen, kov, voděodolné dřevo
  • Čištění fasád, dlaždic i chodníků
  • Mytí průmyslových a zemědělských strojů

Je důležité si uvědomit, že každý povrch má jiné vlastnosti, a proto je třeba regulovat průtok a sílu vody podle potřeby. Choulostivé povrchy by totiž silný tlak myčky mohl poškodit.

 

Když běžný vysavač nestačí

Tam, kde je nepořádek, na který běžný vysavač nestačí, je třeba povolat silnějšího pomocníka. Průmyslový vysavač vyniká podstatně vyšším sacím výkonem i robustnější konstrukcí. Většina průmyslových vysavačů disponuje propracovanějším systémem filtrace, případně je možné, doplnit je zvlášť zakoupeným HEPA filtrem, který zachytí i ty nejjemnější částice.

Díky tomu snadno očistí povrchy od mnohem větších nečistot. Nejvíce se uplatní ve stavebnictví a průmyslu.

  • Čištění podlahy v dílnách a průmyslových halách
  • Úklid na stavbě
  • Vysávání prachu, pilin, stavební suti
  • Mokré čištění či vysávání tekutin (pouze specializované modely)

Než si průmyslový vysavač zakoupíte, pečlivě si rozmyslete, na co jej chcete používat. Na trhu existují modely jak na suché, tak mokré vysávání nebo kombinující obě možnosti.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *