full screen background image

Víte, jak uskladnit zimní pneumatiky?

Většina řidičů už své plechové miláčky přezula na letní gumy a ty zimní musí někde uskladnit. Jaké jsou pro to ideální podmínky a proč jsou důležité?

 

Správné podmínky

Podle ročního období měníme i pneumatiky, a tak máme na autě buď sadu letních nebo zimních Jedna sada nám tak vždy přebývá a musíme ji někde uskladnit. Péče o pneumatiky v době, kdy je nepoužíváme, dokáže prodloužit jejich životnost a tak bychom se měli snažit je uskladnit co nejlépe. Kvalita pneumatik ovlivní kvalitu jízdy a její bezpečnost, takže je v našem zájmu se o své pneumatiky dobře postarat. Pro majitele rodinného domu to nebude problém, regál v garáži je řešením, ale ti, co bydlí v paneláku nebo malých bytech mohou mít velký problém s prostorem. Uskladnit čtyři pneumatiky vyžaduje určité místo a do obýváku si je nikdo dát nechce, proto může být uskladnění pneumatik v Praze nebo jiném městě celkem velký problém. Nedostatek místa nás bude svádět k tomu, dát gumy třeba na balkon nebo jiné nevhodné místo. Rozumnější řešení je navštívit pneuservis a domluvit se tam.

 

Na balkon ne

Kromě dostatku prostoru bychom ale měli pro správné skladování pneumatik dodržet ještě několik dalších požadavků. Konstantní teplota, sucho a stín jsou ideální podmínky. Proto balkon, na který svítí celý den sluníčko a další den tam prší, rozhodně není dobré místo na odložení pneumatik na půl roku. Stejně tak je nebudeme nechávat schované pod plachtou v rohu zahrady. Špatné skladování nejen, že pneumatikám zkrátí jejich životnost, ale ovlivňuje také jejich kvalitu a tím i bezpečnost naší jízdy. I proto mohou být dobře skladované použité pneumatiky z loňského roku v lepší kondici, než špatně uskladněné, naprosto nové gumy.

Nesmíme zapomínat, že správné uskladnění ovlivní pohodlí a také bezpečnost naší jízdy, proto bychom vždy měli skladovat gumy tak, jak se patří. Předejdeme tak zbytečným problémům a starostem.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *