full screen background image

Výroba palet se neobejde bez kvalitního sušení

Společnost KLAUS Timber a. s. už více než 20 let působí na trhu s dřevěnými obaly a věnuje se především výrobě atypických dřevěných palet, v jejichž produkci je v současnosti v Čechách číslo jedna. Za pouhá dvě desetiletí firma enormně expandovala a z jedné malé stodoly se rozrostla do tří komplexních provozů, v nichž dnes pracuje téměř 300 zaměstnanců. V loňském roce oslavil zakladatel a majitel, Marcel Klaus, kulaté výročí společnosti poklepáním základního kamene zbrusu nového výrobního areálu, jehož budování ještě během roku 2018 započalo.

Firma se v uplynulých letech vyvíjela nejen, co se týče prostoru, ale především co se týče technologií. Bez modernizace techniky to zkrátka nejde. Výroba palet se posunula od ručního tlučení pneumatickým nářadím přes první poloautomat značky Atica až po několik robotů a automatických linek CAPE. Ucelený produkční proces ale zdaleka není jen o samotné výrobě – důležitou součástí celého cyklu je sušení.

KLAUS Timber už dlouhá léta využívá sušící komory značky Mühlböck, které tepelně ošetřují nebo suší vyrobené palety. Tyto sušárny jsou velmi úsporné a při svém provozu využívají systému rekuperace. Celý proces sušení je řízen sušicím a kontrolním softwarem ZLSM system 606 – 4,5 s řízením MB K5 PRO. Software se intuitivním nastavením přizpůsobí konkrétním potřebám produkce, sjednocuje činnost všech komor a je kompatibilní se všemi druhy dřeva a se všemi typy palet. Proces lze vizualizovat 3D a nejen sledovat, ale i ovládat pomocí smartphonu nebo tabletu. Při samotném sušení systém vnímá fyzickou reakci dřeva. Samozřejmostí je pak plánování rozvrhu nebo možnost nastavení různých notifikací. Co se týče samotných konstrukcí komor, KLAUS Timber využívá komory ZLSM – 6120 – 1300 – 1312 – 21 – 0606 – 4,5.

Nový výrobní areál společnosti KLAUS Timber se přirozeně neobejde bez nejnovějších technologií. V jeho prostorách vznikne hala na přípravu řeziva s pilami HOLTEC, STORTI a K-Stroj, kotelna s přípravou pro drcení dřevního odpadu a sklad štěpky a především nová výrobní hala, do nichž budou umístěny dvě linky CAPE – Mach 1 a Mach 3. Nedílnou součástí areálu budou ale samozřejmě také zbrusu nové sušárny Mühlböck, tentokrát s takovou kapacitou, která umožní sušit až 6 kamionů palet v jeden okamžik.

Zajímá vás něco více o společnosti KLAUS Timber, o nových technologiích nebo o postupu výstavby areálu? Pak zamiřte na stránky www.klaustimber.cz a sledujte facebookové stránky KLAUS Timber a. s.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *