full screen background image

Vysokozdvižný vozík koupíte i v bazaru

Vysokozdvižné vozíky jsou specifická zařízení, které spadají do kategorie manipulační techniky. Slouží primárně k manipulaci s materiálem, případně jakýmkoliv jiným nákladem. Uplatnění tohoto mobilního stroje je vskutku široké, především se s ním setkáte ve skladových prostorech, kde je nezbytné neustále přesunovat zboží, respektive materiál z místa na místo.

Vysokozdvižný vozík by se dal charakterizovat v podstatě jako dopravní prostředek se čtyřmi koly, jenž disponuje hydraulickým zdvihacím rámem a vidlicí. Pokud chcete usednout za volant tohoto specifického motorového vozidla, potřebujete mít i speciální oprávnění, ať už se jedná o vysokozdvižný vozík poháněný spalovacím, nebo elektrickým motorem. Co se nosnosti týče, ta se liší podle toho, o jaký druh a model se jedná, ovšem zpravidla se pohybuje v řádech několika tun. Stejně tak je úctyhodná i výška zdvihu, která dosahuje klidně i šesti metrů.

 

Druhy vysokozdvižných vozíků

Vysokozdvižné vozíky se z nejširšího hlediska rozdělují podle toho, na jaký pohon fungují, a to na elektrické (akumulátorové) a se spalovacím motorem (benzínový, dieselový, případně LPG). Dále se mobilní stroje rozlišují podle způsobu řízení na ručně vedené, s pákovým řízením a volantovým řízením. Samostatnou kategorii potom tvoří vysokozdvižné vozík se zdvihací plošinou.

 

Poddruhy vysokozdvižných vozíků

Setkat se můžete také s podrobnějším rozdělením, a to podle toho, jakými vlastnostmi a funkcemi vysokozdvižný vozík disponuje. Z těch nejběžnějších bychom mohli jmenovat vysokozdvižné vozík s vidlicemi a protiváhou. Jak už samotný název napovídá, váha samotného stroje a řidiče se používá jako protiváha. Zpravidla bývají poháněné akumulátorem.

V terénu použijete zase terénní vozíky vybavené nízkotlakovými pneumatikami. Jestliže tedy podnikáte například v lesnictví či ve dřevozpracujícím průmyslu, rozhodně vám takový vozík přijde vhod.

Dále za zmínku stojí vozíky s výsuvnými vidlemi a retraky. Právě druhá zmíněná varianta se od ostatních druhů odlišuje tím, že v takovém vozíku řidič sedí bokem, nikoliv čelem ke směru jízdy, a to pro lepší výhled a orientaci v prostoru.

V neposlední řadě se dají zakoupit vysokozdvižné vozíky s bočním nakládáním a teleskopické nakladače připomínající spíše menší traktory.

 

Investovat do nového vozíku, nebo koupit bazarový?

Otázka, kterou si klade snad každý zájemce o vysokozdvižný vozík. V podstatě na tomto trhu platí podobné pravidlo jako na trhu s osobními automobily. V okamžiku, kdy investujete do zbrusu nového modelu, musíte počítat s tím, že jeho hodnota okamžitě padne o desítky procent. Jestliže však potřebujete ušetřit firemní rozpočet, není nic jednoduššího než se obrátit na bazarové nabídky, které jsou mnohdy široké. Stačí si vybrat jen správný bazar.

Bazarový vysokozdvižný vozík vás nejenže nevyjde draho, ale zároveň vám spolehlivě poslouží dlouhá léta. Pokud totiž koupíte variantu, která procházela pravidelným servisováním, nemusíte se bát ani skrytých závad a dalších problémů.

Ideální je obrátit se přímo na bazar, jenž se specializuje výhradně na vysokozdvižné vozíky. Stačí tedy do vyhledávače zadat frázi „vysokozdvižný vozík bazar“ a ihned se vám mezi prvními nabídne oficiální bazar vysokozdvižných vozíků značky STILL.

 

Výhody nákupu vozíku v bazaru STILL

Protože se jedná o oficiální bazar vysokozdvižných vozíků, máte jistotu, že všechny nabízené stroje mají jasnou historii, a hlavně jsou prověřeny odborníky. Ještě než vám bazar některý model nabídne, nejprve ho důkladně zkontroluje, aby byl bez závady. Přesně tedy víte, co kupujete. Bazar hodnotí vozík STILL třemi stupni – bronz, stříbro a zlato.

Jestliže nemáte momentálně volný rozpočet na rozšíření parku s manipulační technikou, můžete si u bazaru požádat také o financování. Nabízí se vám různé možnosti od klasického leasingu přes přímý nákup až po oblíbený operativní leasing. Právě poslední zmíněná cesta je populární mezi podnikateli, protože se nemusíte starat o servis a pojištění vysokozdvižného vozíku, pouze měsíčně platíte určitou částku a za tu můžete vozík využívat. Jakmile se objeví nějaký problém, jeho řešení padá na bedra bazaru.

Dále vás zaručeně nadchne, že ke všem vozíkům máte k dispozici všechny služby, jako byste si koupili úplně nový model.

 

Mobilní myčka vysokozdvižných vozíků jako třešnička na dortu

Stejně jako s osobním automobilem jezdíte do automyčky, tak i manipulační technika potřebuje péči. Samozřejmě můžete zapřáhnout zaměstnance, aby se o umytí vysokozdvižných vozíků postarali sami, ovšem mnohem efektivnější je objednat si ekologické mytí vozíků. Jedná se v podstatě o mobilní myčku, kterou vyvinula také společnost STILL.

Jestliže udržíte vysokozdvižné vozíky čisté, bez hrubých nečistot, můžete si být jisti, že se vám odmění dlouhou životností. Záleží vám ale i na životním prostředí? Pravděpodobně hledáte ekologické způsoby mytí, což perfektně splňuje mobilní myčka od značky STILL.

Myčka přijede přímo do areálu vaší firmy, a tak nemusíte manipulační techniku nikam vozit a přesouvat, což by vás vyšlo opravdu na spoustu peněz. Jen si objednáte mytí na určitý den a čas, připravíte všechny vysokozdvižné vozíky a mobilní myčka se postará o jejich čistotu. Co se ceny týče, ta se odvíjí od toho, o jaký typ vozíku se jedná, jakou má nosnost a kolik vozíků potřebujete umýt. Zpravidla platí, že čím více vozíků požadujete očistit, tím je konečná cena výhodnější.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *