full screen background image

Vyzkoušejte nový trend v sanaci: vysoušení zdiva na elektrofyzikálním principu

Zvláště obyvatelé starších rodinných domků mívají problém se vzlínáním vody, která vytváří nevzhledné mapy na stěnách a zve na návštěvu nebezpečné plísně. Ty mohou vyvolávat celou řadu zdravotních potíží, jako jsou alergie a astma. Vlhký vzduch je obzvláště v létě nepříjemný, v zimě pak zase prakticky nemůžete dosušit prádlo. Neohrožujte zbytečně svou domácnost i zdraví a dohodněte si schůzku se sanačním expertem.

 

Každý problém má své řešení

Nefunkční nebo dosluhující izolace? Na tento problém byla vyvinuta řada metod, z nichž ne všechny musí být vhodné konkrétně pro váš dům. Odborníci ze specializované firmy proto nejprve posoudí vlhkost, salinitu, stav a složení zdiva, zjistí vhodný přístup ke stavebním konstrukcím a vypracují vám návrh na míru. Mezi nejobvyklejší způsoby sanace vlhkého zdiva patří:

  • podřezání zdiva,
  • chemická injektáž,
  • narážení plechů,
  • jádrové vrtání,
  • aktivní elektroosmóza.

 

Elektroosmóza způsobila revoluci mezi sanačními metodami

Zajímavou novinkou, která se těší mimořádné účinnosti, je tzv. aktivní elekroosmóza. Tato metoda je založena na principu elektromagnetického pole, které svým působením ovlivňuje chování vodních roztoků. Je známo, že ionty následují elektromagnetické siločáry k zápornému a kladnému pólu. Této skutečnosti využívá elektromagnetické vysoušení. Instalací generátoru se vytvoří pole, jehož účelem je transportovat anionty vody s rozpuštěnými solemi ke katodě, jinak řečeno zatlačovat je do země.

 

Čím je elektroosmóza zajímavá?

V prvé řadě se jedná o metodu vysoce účinnou a současně nenáročnou, rychlou a cenově přístupnou. Je vysoce vhodná právě pro objekty s neexistující či nefunkční izolací. Nejzajímavější pro vás zřejmě bude, že nevyžaduje žádný zásah do konstrukce domu, takže se vyhnete komplikacím stavebních prací a rizikům zasahování do starší budovy. Vlhkost lze tímto způsobem odstranit i z problematických a těžko přístupných konstrukcí s libovolnou tloušťkou zdí. Společnost Izolace hroz elektroosmóze věří a poskytuje na ni až 10letou záruku.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *