full screen background image

Z čeho se vyrábějí plastové polotovary

První plast se objevil v roce 1855, ale od té doby uplynulo v řece hodně vody. Možná si ještě pamatujete na rozmach bakelitu, kdy se z tohoto druhu plastu vyrábělo prakticky všechno, včetně legendárních Trabantů. Dnes se ovšem technologická výroba plastových polotovarů hodně posunula, přičemž inženýři využívají i nově vyvinutých druhů plastu. Ty mají daleko lepší vlastnosti a mnohdy je jejich produkce také ekonomičtější.

 

Z čeho se realizuje výroba plastových polotovarů?

Výroba plastových polotovarů je v drtivé většině případů realizována z takzvaného polyetylenu. Tomu sice konkurují i další druhy plastů, ale konkrétně tento všechny převyšuje příznivou cenou a velice snadnou opracovatelností. Díky tomu se často používají k výrobě konstrukcí s dlouhou životností. Pokud se firma specializuje na produkci termoplastů, získává tím další produkt, který je možné na trhu dobře uplatnit.

 

Splňují plastové polotovary potřebné normy?

I když jsou plastové polotovary hodně oblíbené, musí splňovat přísné kvalitativní normy. Firma vyrábějící jedny z nejkvalitnějších produktů na trhu normy zohledňuje už v receptuře při výrobě, tudíž její technologický proces vždy odpovídá posledním trendům a aktuálnímu vývoji. Díky tomu máte stoprocentní jistotu, že vámi zakoupené polotovary odpovídají veškeré platné legislativě.

 

Kde se dají využít plné extrudované tyče?

Do plastových polotovarů se řadí nejenom plastové desky, ale také plastové tyče. Výroba plastových desek je dost podobná, díky čemuž si extrudované tyče uchovávají jedinečné vlastnosti. Vyznačují se vysokou chemickou odolností a lze je také dobře svařovat a lepit. Tím pádem se dají skvěle využít pro výrobu speciálních přístrojů a nádob. Plastové tyče najdou své uplatnění také ve strojírenství nebo jako profily pro soustružené a prefabrikované díly.

Obliba polyetylenu na produkci plastových polotovarů stále stoupá. Brzy nastane chvíle, kdy se z polotovarů bude vyrábět prakticky všechno.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *