full screen background image

Zastřešená zahrádka přiláká zákazníky

Na letních zahrádkách restaurací a hospůdek už je konečně živo a každý si užívá hezkého počasí. Za pár dní ale budeme mít sluníčka všichni dost a začneme spíše vyhledávat stín. Ten nabídne zastíněné posezení.

 

Odpočinek ve stínu

Po dlouhé zimě jsme za každý den plný slunečních paprsků rádi. Když však teploty začnou atakovat hranici tropických dnů a na přímém slunci vydržíme jen několik minut, začneme spíše vyhledávat stín. Odpočinek a posezení nad oblíbeným jídlem nebo kávou na letní zahrádce považujeme za relax, ať už se zastavíme s příteli po práci nebo třeba během celodenního cyklovýletu. Sednout si ke stolu, který je vystaven slunečním paprskům a nemáme u něj možnost stínu ale často nechceme, ochladit a odpočinout si chceme ve stínu. Provozovatelé restaurací a kaváren tak řeší zastínění venkovních prostor, které zvýší kapacitu míst ve stínu. Čím vyšší teploty venku panují, tím více zákazníků vyhledává stín a místa, která nejsou nijak chráněná před sluncem, zejí prázdnotou.

 

Pohodlné posezení

Nejrychlejším řešením je samozřejmě reklamní slunečník pivovarů a výrobců nápojů, ten však mnoho krásy nenadělá a navíc je manipulace s ním ne úplně snadná. Při náznaku větru pak obsluha rychle vybíhá slunečníky sbalit, zatímco hosté nechápavě kroutí hlavou. Pro klid zákazníků i jednodušší obsluhu jsou řešením pergoly a markýzy. Pergoly se vyplatí, pokud máte v plánu využívat zahrádku celoročně a na zimu ji uzavřít a vhodné jsou i pro provozy, které mají část svých stolů k sezení mimo hlavní budouvu, třeba přes cestu. Pergola může stát samostatně, nepotřebuje žádnou nosnou zeď a poskytuje stín i stabilitu ve větru. Druhou možností na letní zahrádky je markýza, kterou lze kdykoli stáhnout. Markýzy jsou jednodušší řešení, kotví se přímo na fasádu a nevyžadují žádnou konstrukci a když je zatáhneme, skoro o nich nevíme. Při opatření větrným čidlem se také samy automaticky zatáhnou, aby nedošlo k jejich poškození větrem. Hostům nabízí markýza ochranu před slunečními paprsky i letním deštěm.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *