full screen background image

Holistický přístup k urbanismu je cestou ke zdravějším budovám

DELTA Group vstoupila do prvního HUB projektu, který se věnuje tématu urbanistického rozvoje a kvalitě života ve městech. Cítí potřebu se podílet na transformaci a přehodnocení současné typologie budov a jejích konceptů, které budou plnit více než jen ochrannou funkci našeho zdraví a majetku.

Projekční kancelář DELTA Group, jež je mezinárodní skupinou firem sídlící ve čtyřech zemích Evropy, projektuje a koordinuje stavební projekty od první myšlenky až po předání díla investorovi. Díky překotnému vývoji digitalizace, virtuální reality, umělé inteligence, automatizace, robotizace a dalším disciplínám budoucnosti cítí potřebu komplexnějšího, řekněme holistického přístupu k plánování a projekci pozemních staveb. První krok tímto novým směrem již učinila zapojením do aktivit, které propojují vědu a technologie, umění a kulturu a celkový životní prostor obyvatel s myšlenkou Green Deal (Zelená dohoda pro Evropu) a iniciativami Bauhaus 4.0.

jednatel DELTA Group ČR, Erik Štefanovič

„Stavební průmysl do značné míry ovlivňuje náš životní styl, dává tvář našim městům a má také vliv na prostředí kolem nás. Jako architekti cítíme odpovědnost zajistit vysoký životní standard i pro budoucí generace. Proto mě velice těší, že DELTA Group vstupuje do prvního HUB projektu, který se věnuje tématu urbanistického rozvoje a kvalitě života ve městech. Investujeme do spojenectví se společností CMb.industries, posouváme kupředu společně její stěžejní projekt ATMOS Resort & Research a podílíme se na vývoji prvního evropského HUB projektu Department of Disruptive Disciplines, který vzniká v budově tabákové továrny Tabakfabrik Linz při jejíž rekonstrukci jsme doprovázeli investora a dbali na hladký průběh projektu,“ potvrzuje vizi skupiny DELTA „Beyond Building“ jednatel DELTA Group ČR, Erik Štefanovič.

Zároveň doplňuje, že podporu a zapojení do iniciativ, které propojují vědu, technologie a například formují městský urbanismus směrem ke zdravějšímu prostředí měst a mohou přinést lidstvu ekologičtější budovy, cítí jako svoji prioritu. „Účelem pozemního stavebnictví dvacátého prvního století by mělo být více než jen ochrana lidí a majetku, ale především budování zdravého prostředí pro příští generace. Proto je například spuštění projektu Department of Disruptive Disciplines v GRAND GARAGE v budově Tabakfabrik Linz tím správným činem ve správnou chvíli a na správném místě“, což potvrdil i starosta rakouského města Linc, Klaus Luger.

DETAILY k tématu formování kvality života a urbanistického rozvoje, o kterém již nelze uvažovat například bez zohlednění kvality ovzduší, si můžete přečíst ZDE: https://www.delta-group.cz/beyond-building/.




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *