full screen background image

Aby ticho bylo opravdu tichem

Občas se asi každý dostane do situace kdy by nejraději někam zmizel, uletěl nebo se vypařil. Někam, kde je ticho, klid a dá se odpočívat bez rušení a všech okolních zvuků. Jak si ticho zajistit?

Když se zamyslíte nad tím, kde je největší ticho, najdete takové místo ve svém okolí? Práci asi většinou hned z pomyslného seznamu vyškrtneme, tak je hluk pořád, a doma to mnoho lidí také nemá úplně klidné. Hluční sousedi, malé děti ve vedlejším bytě, uštěkaný pes v zahradě naproti a do toho mnoho dalších zvuků z ulice a blízkého okolí. Odhlučnit okolní zvuky pomůže akustická pěna Silent Foam 120 vhodná pro použití ve všech interiérech do konstrukcí stěn, stropů i podlah. Nezáleží na tom, zda hluk vyrábíte nebo se mu naopak snažíte vyhnout, pěna zvuk zvenku i zevnitř pohlcuje a je částečně neprůzvučná.

Zlepšení vlastností akustické pěny dokáže zajistit kombinace s dalšími neprůzvučnými materiály, jako jsou třeba zvukově izolační desky Wolf. Ty jsou složeny ze tří vrstev papírového kartonu, ve kterých je uzavřen jemný křemičitý písek. Při tloušťce pouhých 15 milimetrů nabízí vysokou účinnost pro izolaci hluku a skvěle se hodí právě pro kombinaci na příklad s akustickou pěnou.

Moderní materiály dokáží zkvalitnit náš čas pro odpočinek i koníčky. Pokud chcete před hlukem utéct, izolace prostoru vám nabídne ticho a klid, které jsou tolik potřebné pro psychickou pohodu a kvalitní relaxaci. Naopak když máte například kapelu nebo je váš koníček hlučnější a mohl by obtěžovat sousedy, pomůže zvuková izolace snížení odchozího hluku z vašich prostor a zajistí tak méně případných konfliktů s okolím nebo jeho obtěžování vysokým hlukem. V některých domech či bytech je třeba velmi rušivé slyšet neustále kroky nad hlavou, které prochází přes tenký strop, nebo hýbání s nábytkem. Všem těmto problémům můžete předejít s kvalitní zvukovou izolací vhodnou do interiérů v domácnosti i komerčních budov.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *