full screen background image

Chraňte i vy svůj domov – hydroizolace vám s tím pomůže

Stavíte nový dům? Tak to kromě jiného potřebujete také kvalitní hydroizolaci, abyste zabránili případným nepříjemnostem a katastrofám. Bez hydroizolace se žádná stavba neobejde – vyberte si tu nejlepší.

 

K čemu slouží

Hydroizolace je druh stavební izolace, která se používá proto, aby zabránila nechtěnému průniku vody ke konstrukci stavby – a nijak ji tak nemohla ohrozit. Hydroizolaci tvoří neprodyšná vrstva vytvořená z různých voděodolných materiálů. Kromě konstrukce staveb ale chrání i interiér domů, budov i bytů. Tak například v koupelně byste se bez ní také jen těžko obešli. Kromě toho se ovšem používá i jako obrana proti nechtěnému úniku vody například z bazénů nebo vodních nádrží.

 

Aby bylo doma sucho

Když budete stavět nový dům nebo chatu, budete i vy potřebovat realizovat hydroizolaci základů, abyste se nemuseli obávat nechtěného prosakování vody a poškození konstrukce objektu. Do rukou to ovšem svěřte vždy jen zkušeným odborníkům, a pokud s tím nemáte zkušenosti, raději se do ničeho nepouštějte sami nebo si nechejte alespoň poradit – jde totiž o velmi důležitou věc. Předejdete tak případným pozdějším problémům, které by nikdo z vás jistě nechtěl řešit.

 

Když je dům starší a chce to novou střechu

Máte starší dům a potřebujete opravit střechu? Zatéká vám a pokaždé, když prší, musíte vodu chytat do kbelíků? Tak to potřebuje střecha nutně opravit. Pravděpodobně by to chtělo udělat hydroizolaci střechy, i u starší stavby totiž velmi pomůže. Proto neváhejte a opravte případné nedostatky raději hned. Vždy je lepší jednat dřív než později. Některé věci pak už ani opravit nelze a je nutné pustit se do bourání. Přitom stačí tak málo. Neváhejte a s hydroizolací si dejte záležet – vyplatí se to.

Složitější úkony by měli raději vždy dělat jen pověřené osoby. Každý chce mít přece svůj majetek a domov v naprostém bezpečí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *