full screen background image

Co všechno musíte vědět o betonovém plotě, než si jej pořídíte?

Člověk celá staletí vylepšuje své obydlí a dnes, když už bydlíme v úchvatných digitálních hradech, potřebujeme také hradby, které nás ochrání před nebezpečím, ale i hlukem a nečistotami. Možností oplocení se nabízí hned několik. V posledních letech se stává favoritem betonový plot. A víte proč? Je velice praktický, dokáže vás perfektně ochránit a díky vysoké možnosti variací působí designově a originálně. Co všechno můžete čekat od betonového plotu? Jaké má výhody a nevýhody? 

 

 Jak vypadá betonový plot?

Když si běžný občan představí betonový plot, tak se mu v mysli pravděpodobně objeví šílená mohutná šedivá stavba, která má dost daleko k jakémukoliv stylovému vzezření. Opak je ale pravdou. Dnes se již vyrábí betonové ploty z betonových prefabrikátů. Ty umožňují celkem široké možnosti – různé tvary i barvy. Výsledný plot tak může být velice originálním uměleckým výtvorem a jeho finální podoba záleží hlavně na vás.

 

Jak se staví betonový plot?

Stavba betonového plotu bývá zpravidla jednoduchá. Funguje totiž na principu takového „lega“, kdy vám domů přijdou jednotlivé kusy a ty postupně skládáte do sebe. Jediná potíž může nastat v betonovém základě. Existují dva základní typy skládaček:

 

Ztracené bednění

Ztracené bednění si získává své příznivce hlavně jednoduchostí aplikace. Jednotlivé kusy betonových tvárnic se skládají do sebe a díky zámečku se zajistí bez vytvoření viditelné spáry. Uvnitř každé tvarovky je otvor, který slouží k zalití betonem. Výhodu ztraceného bednění je možnost vyřezání do libovolného tvaru. Negativem je delší doba schnutí betonu, jelikož tvarovky mají horší propustnost vodních par. Cenově se pak jedna tvarovka u společnosti PRESBETON pohybuje mezi 69–102 Kč.

 

Deskový plot

Deskový plotový systém se skládá z nosných sloupů a zákrytových desek. Tento systém je pak vylitý výplňovým systémem. Hlavní výhodou tohoto systému je možnost imitace různých materiálů od dřeva po kamení. Díky této variabilitě jej můžete využít snad v každém exteriéru. Mezi plusy si deskový plot může připsat snadnou údržbu, a tím značnou úsporu vašeho času.

 

K čemu lze využít beton?

Beton má hned několik uplatnění a jistě nemusíte zůstávat jen u plotu. Jaké další betonové vychytávky nabízí PRESBETON?

Svahová tvárnice

Svahové tvárnice se využívají ke stavbě opěrných stěn. Máte problém se sesuvy půdy na vašem pozemku? Potřebujete vyřešit mírný svah na vaší zahradě? Pro všechny tyto problémy je vhodná svahová tvárnice. Její nepopiratelnou výhodou je příjemný vizuál, její povrch totiž připomíná přírodní štípaný kámen. Díky tomu perfektně zapadne do přírodní scenerie zahrady.

 

Odhlučnění

Beton je ideálním parťákem při řešení problému s hlučnými sousedy či rušnou ulicí. Je jedním z nejlepších možných izolantů – poradí si s hlukem, ale i nepořádkem z ulice a pohledy kolemjdoucích. Buď můžete využít klasického plotu, či svahové tvárnice, která odizoluje jen potřebnou část.

 

Výhody a nevýhody betonového plotu

Beton nabízí hned několik plusů, jejich hlavním kladem je perfektní izolace, která nepropustí ani hluk ani světlo, a tím pádem nechtěné pohledy sousedů či nečistoty z ulice. Betonový plot vám vydrží i desítky let, nejedná se tedy o zbytečnou investici. Beton obecně disponuje velkou odolností vůči okolním podmínkám, firma PRESBETON tuto vlastnost ale ještě podporuje vhodnou impregnací, která zaručuje mrazuvzdornost a ochranu proti znečištění či pronikání vody.

 

Výhody

– Variabilita designu

– Perfektní izolační schopnosti

– Poskytuje soukromí

– Snadná údržba

– Dlouhá životnost – až desítky let

– Beton nezatěžuje životní prostředí a snadno se likviduje

– Mrazuvzdornost

– Odolnost vůči nepříznivému počasí

 

Nevýhody

– Poněkud strohý vzhled
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *