full screen background image

ČOV do vesnic i na samoty

Vlastníte nemovitost na malé vesnici nebo na samotě, kde ještě nebyla instalována hloubková kanalizace a všichni doposud řeší své splašky nevyhovujícím způsobem? Plánujete zásadní rekonstrukci a vrtá vám hlavou, jak naložit s vodním hospodářstvím podle platné legislativy?

Dnes už nejste odkázáni na milost a nemilost provozovatelů vodního hospodářství v dané lokalitě. Každé, byť i to nejzapadlejší místo na mapě, má své individuální řešení, které si můžete provozovat  plně ve své režii. Stačí k tomu vybrat zařízení ČOV, které po vykonání očistného procesu, vypustí zbytnou vodu do povrchových  nebo hloubkových vod.

 

S výběrem pomohou odborníci

Výběr vhodné čističky odpadních vod, která zapadne do hydrogeologického podloží a kapacitně zvládne obsloužit vaši domácnost, nechte profesionálům. Ti jsou schopni po osobní návštěvě a konzultaci zdarma nabídnout neschůdnější varianty, vypracovat projekt a zajistit potřebná úřední povolení. Prakticky nic je nemůže zaskočit. Se svými letitými zkušenostmi se nezaleknou žádného problému.

 

Dvě mouchy jednou ranou

Lidé na vesnici obvykle mívají zahradu nebo přilehlý pozemek, kde je možné čističku bez problémů umístit. Výhodou přilehlé zeleně je i skutečnost, že majitel čističky může vyčištěnou vodu použít na zalévání nebo pro dekorativní funkci. Jezírko, umělý potůček nebo dokonce fontánka mou být napájeny vodou z ČOVky. Do projektu stačí zahrnout retenční nádrž, do které bude přečištěná voda natékat.

 

Využijte bývalou jímku

Pokud vás tato možnost nezaujala nebo k ní nemáte dostatek prostoru, bude optimální zbytnou vodu vrátit přírodě formou vpuštění do povrchových nebo hloubkových vod. Bez povšimnutí nesmí zůstat i možnost, umístění ČOVky do bývalé jímky určené pro žumpu. Montáž formou vestavby je doménou specializovaných společností.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *