full screen background image

Elektrické vysokozdvižné vozíky STILL jsou ideální pro nápojový průmysl

Nápojový průmysl má svá specifika. Je speciální odnoží potravinářského průmyslu, ale pro přepravu využívá jinou produktovou škálu přepravních boxů. Různé pivní přepravky, přepravky na alkoholické i nealkoholické nápoje – to vše se přizpůsobuje nutnosti bezpečného uložení a transportu lahví. Už výrobci přepravních boxů přichází s různými přidanými hodnotami pro tento segment, A nejinak tomu pak je i pokud jde o vysokozdvižné vozíky vhodné pro nápojový průmysl.

Elektrické vysokozdvižné vozíky vhodné pro nápojový průmysl nabízí značka STILL. Jde o modely RX 20 a RX 60. Tito zavedení pomocníci nabízí schopnost vyhovět veškerým přísným směrnicím. Čím jsou tyto dva modely tak specifické?

 

Elektrický vysokozdvižný vozík RX 20

Právě nová generace vozíku RX 20 je zcela nejprodávanějším modelem společnosti STILL. Zajímavostí je, že je i dosud nejlépe hodnoceným testovaným vozíkem prestižním odborným portálem VerkehrsRundschau. Vyniká v podstatě ve všech testovaných oblastech, co se týče výkonu, bezpečnosti, komfortu i kvality.

Vysokozdvižný vozík RX 20 je určen pro zvedání břemen 1,4 až 2 tuny. Je vybaven kvalitní Li-Ion baterií, díky které má nejdelší dojezd na jedno nabití ze všech srovnatelných modelů. Nabízí nejvyšší výkon překládky ve své třídě. Charakterizuje jej též obratnost a precizní manévrovatelnost. Zdvih vozíku je do výšky 7930 mm. Má tichý provoz a klade důraz na bezpečnost.

Vysokozdvižný vozík RX 20 se hodí i pro trvalé provozy. Baterie nejen dlouho vydrží, ale dá se i extrémně rychle měnit. Navíc nabíjení v délce 30 minut umí provoz vozíku prodloužit o několik hodin. Proto jej lze používat v podstatě bez významných prostojů. Je to oblíbený vozík pro využití k manipulaci s nápoji, ale taktéž s různým stavebním materiálem, hodí se pro vykládku i nakládku zboží v logistice, využívá se při zásobování a v potravinářském průmyslu, též v mrazírnách, ale i ve strojírenství a automobilovém průmyslu.

 

Elektrický vysokozdvižný vozík RX 60

Druhým výkonným vozíkem s vynikajícími parametry je RX60. Tento vozík lze pořídit hned v několika provedeních, jako RX 60 2,5-3,5 t (zdvih do 7540 mm), RX 60 3,5-5,0 t (zdvih do 7180 mm) a RX 60 6,0-8,0 t (zdvih 8670 mm). I tyto vozíky sklidily skvělé hodnocení a dva z nich se staly IFOY winner.

Nejmenší z vozíků RX 60, konkrétně vysokozdvižný vozík RX 60 2,5-3,5 t disponuje nejlepším pracovištěm pro řidiče. Prostorná kabina je vybavena počítačem STILL Easy Control. Jde o výjimečně výkonný vozík s nejvyšším výkonem překládky ve své třídě. Opět má i vysokou disponibilitu, tedy nabízí maximální dojezd na jedno nabití Li-Ion baterie. Jde o vozík hodící se pro opravdu těžkou práci. Nadchne vyvážeností, ergonomií, obratností, přičemž dokáže nabídnout rychlost až 21 km/h. Seznam všech výhod STILL shrnul v představení vozíku a rozdělil je podle kategorií na: simply easy, simply safe, simply connected, simply powerful a simply flexible. Kdo ještě není „elektrizovaný“, ten se pro elektrické vozíky STILL po nastudovaní jejich výhod rozhodně „zelektrizuje“.

 

Vozíky pro nápojový průmysl – nové, použité i k pronajmutí

Oba zmíněné vozíky STILL doporučuje pro celou řadu činností, mezi nimi i pro manipulaci s nápojovými přepravkami. Zájemcům nabízí tyto vysokozdvižné vozíky, RX20 i RX 60, jako nové, použité i si je lze pronajmout.

STILL není pouhým prodejcem či výrobcem těchto vozíků. Je to i partner pro každého, kdo se do rodiny STILL zakoupením produktů firmy přidá. Součástí kompletních služeb je i servisování VZV. Pro majitele vozíků s olověnými bateriemi nabízí službu tzv. desulfatace baterií, díky čemuž vrací do provozu i starší baterie a VZV. Specialitou firmy je též mobilní myčka VZV, která přijede kamkoliv a postará se o ekologické mytí vozíků. Staré vozíky od majitelů STILL vykupuje, nechává je projít generální opravou a pokud je to možné, nabízí je firmám, které hledají levnější možnosti pořízení VZV. Jít do podnikání se STILL má tedy celou řadu výhod.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *