full screen background image

Elektromobily mají velké přednosti, stále se však najdou nedostatky. Co převažuje?

V případě, že uvažujete o pořízení nového automobilu, je určitě na místě zvážit, jestli už nenastal vhodný čas pro investici do elektromobilu. Tato moderní vozidla mají jistě velkou budoucnost, protože uživatelům a celé společnosti přinášejí řadu výhod, několik věcí je však stále může limitovat. Převažují pozitiva nad negativy?

 

Hlavní přednosti elektromobilů

Moderní elektromobil splňuje nejvyšší nároky z hlediska ekologie. Oproti autům se spalovacími motory je jeho provoz bez emisí, což přispívá k udržení, ba dokonce ke zlepšení životního prostředí.

Nespornou výhodou pro vás jako budoucí uživatele mohou být nízké provozní náklady. Doplnění „paliva“ přes nabíjecí stanice není nijak drahé, na každém kilometru ušetříte desítky haléřů v porovnání s cenami za benzín a naftu.

Elektromobily se vyznačují velmi spolehlivým a tichým chodem, což lze také považovat za velkou přednost. Zejména v rušné městské zástavbě ocení lidé fakt, že jim pod okny nedrnčí motory aut, pokud jejich okolí začíná více používat auta na elektřinu.

 

Nevýhody vozidel na elektrický pohon

Zmíněná nízká cena za nabíjení elektromobilu je do jisté míry vykoupena vyšší pořizovací cenou vozidla. Běžný elektromobil dnes stojí asi dvojnásobek sumy klasického auta se spalovacím motorem. Dá se však očekávat, že se finanční stránka do budoucna minimálně srovná.

Jako uživatelé můžete v současnosti brát za negativní menší počet míst, kde se dobíjecí stanice vyskytují. Také v tomto směru se ale situace rok od roku zlepšuje, nabíjecí stanice v tuzemsku rostou doslova jako houby po dešti. Brzy tak tento problém zcela jistě odpadne.

Přednosti elektromobilů začínají převažovat nad nevýhodami. Proto se dá říct, že nastává optimální doba pro jejich nákup. Především tehdy, máte-li ekologické smýšlení.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *