full screen background image

Hledáte možnosti úspory ve firemním provozu? Mohou být na první pohled docela nepatrné

Potřebujete-li ve vaší dílně nebo výrobním provozu stroje opatřené vrtáky, jistě tvoří náklady za jejich měsíční výměnu poměrně velkou část vašeho firemního rozpočtu. Nemusí tomu však být vždy, možnosti úspory jsou totiž i v tomto ohledu značné.

Možná si myslíte, že stačí koupit kovoobráběcí stroje té nejlepší kvality a budete mít vystaráno. Jde však o pouhou polovinu rovnice úspěchu. A co tvoří tu druhou? Přece samotné vrtáky, které jsou vždy připraveny na akci, a to pokud možno bez nutnosti častého nákupu nových.

 

Když vrtáky dosluhují, nabruste je

Domácí broušení vrtáků je uměním a mnozí se ho učí celý život. Není jednoduché projít celým procesem tak, aby nástroj i po nutných úpravách vrtal přesně tak, jako když jste ho poprvé uvedli do povozu. Jde tu především o geometrii špice vztaženou k hustotě jádra plynule se rozšiřujícího směrem ke stopce vrtáku.

Opětovné přebroušení tak může užitné  vlastnosti vrtáků zcela změnit, pokud nebude ve hře skutečně šikovná a kvalitní bruska na vrtáky. Ruční prací nikdy nemůžete dosáhnout požadovaných výsledků, nemáte-li celý proces dokonale v ruce po dlouhých letech praxe.

 

Na co se zaměřit při výběru?

Strojní ostřičky či brusky nabízejí v tomto ohledu mnohem lepší službu. Hledejte ty, které mají v základním vybavením i tzv. křížový podbrus a celkově se vyznačují snadnou manipulací. Naostření vrtáku by nemělo být o mnoho náročnější než jeho výměna v samotném stroji. Jinak bude ve výrobě docházet k zbytečným časovým prodlevám a tím i finančním ztrátám. A o to jistě žádný podnikatel nestojí.

Vždy se také nezapomeňte zeptat prodejce, jestli je zvolené zařízení vhodné právě pro váš typ vrtáků. Širokou nabídku produktů i zkušeností naleznete například na stránkách www.svarecky-obchod.cz. Vyberte si požadovaný produkt a v případě dotazů si zvolte na slovo vzatého specialistu ze seznamu kontaktů. Získáte tak komfort nákupu v kamenné prodejně skloubený s lákavými internetovými cenami. A to se rozhodně vyplatí!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *