full screen background image

I drobné poškození u klíčů od auta může být problém

Prohlédli jste si někdy své klíče od auta? Zda nemají nějakou prasklinu či vylomený kus plastového krytu? Která poškození ještě vydrží a kdy musíme řešit opravu?

 

O nic nejde

Většina z nás má tendenci drobné nedostatky přehlížet a neřešit, škrábanců a prasklin na svých autoklíčích si tak často ani nevšimneme, případně jim nevěnujeme žádnou pozornost. Jenže i malá prasklina nebo nalomení může za pár dní způsobit pořádný problém. Klíče od auta sice bývají odolné, nejsou ale nerozbitné a s ohledem na to, jak s nimi zacházíme, se dříve či později může nějaké poškození objevit. Nejčastěji jde o nalomení nebo odlomení kusu plastového krytu klíče nebo jeho naprasknutí. Toho si sice všimneme, ale už nám nepřijde důležité to nějak řešit, problém je na první pohled jen estetický. Když ale používáme klíče dál, může docházet k odlamování dalších kusů a zvětšování prasklin, což může mít za následek vylomení planžety z krytu nebo znemožnění používání funkcí klíče.

 

Opravu řešte ihned

Pro výměnu plastového krytu autoklíče musíme jen znát značku a typ auta a rok jeho výroby. I v rámci jedné značky či typu vozu se od sebe různé modely liší a tak je potřeba zvolit ten správný typ klíče pro váš vůz. S opravou dlouho neotálejte, pokud máte ke svému autu vystřelovací klíč. U něj hrozí riziko, že dojde k poškození i uvnitř krytu a klíč nepůjde schovat zpět do krytu nebo naopak nebude možné ho z něj dostat, tedy ani odemknout či nastartovat auto. U moderních aut jsou v krytce také důležité funkce, jako je čip s kódy pro imobilizér nebo dálkové ovládání centrálního zamykání. Na první pohled drobné poškození tak může znamenat omezení některé z funkcí. Urgentně bychom měli řešit také nalomení či přímo vylomení planžety klíče z krytu, tam by měla vést první cesta hned do specializované firmy.

Opravu klíčů neodkládejte příliš dlouho, dovnitř plastového krytu nevidíte a tak nemáte jistotu, že drobná prasklina není zároveň velkým problémem. Včasnou opravou ušetříte čas, zbytečné starosti i peníze.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *