full screen background image

Jak se zbavit vlhkosti v domě? Pomůže izolace zdiva

V některých lokalitách se objevují případy, kdy nemovitosti čelí zvýšené vlhkosti, jež dovnitř objektů proniká z půdy. Problém vzniká hlavně u starších domů, leckdy se ale potíže objevují i u novostaveb. Pomoci může jeden ze způsobů sanace zdiva.

 

Podřezání pilou

První možností je podřezání zdiva pomocí řetězové pily. Dochází zde k provedení řezu v potřebné délce poté, co se odstraní omítka. Následně se do řezu instaluje izolační materiál, nejčastěji se používá sklolaminát. V poslední fázi se upravované místo vyplní maltou.

Tento tradiční postup se postupně nahrazuje účinnějšími. Jeho nevýhodou je velká pracnost. Dále musíte počítat s tím, že při práci se hodně víří prach, po skončení je nutné učinit pracný úklid.

 

Použití diamantového lana

Druhou možností je izolace zdiva pomocí diamantového lana, které se použije k podřezání namísto řetězové pily. Postup se dá využít u jakéhokoliv typu stavebního materiálu. Nejprve dojde k navrtání otvorů do zdí, jimi se pak protáhne diamantové lano. Výsledek je efektivnější a doba realizace kratší nežli u řetězové pily.

 

Chemická injektáž

Moderní řešení představuje chemická injektáž zdiva. V tomto případě se aplikují speciální silikonové krémy, případně jejich akrylátové alternativy či pryskyřice. Postup je poměrně rychlý, navíc není zapotřebí tak velké množství přípravných prací. Nevzniká ani žádný odpad, při sanaci zdiva nedochází k víření prachu. Předností je rovněž značná účinnost injektáže, dům je poté velmi dobře izolovaný a nedochází v něm k nepřirozenému vlhnutí zdí.

Vlhké zdivo je zapotřebí řešit co nejrychleji. V dlouhodobém horizontu totiž významně škodí stavbě, snižuje její životnost. Kromě toho má nepatřičná vlhkost negativní vliv na vaše zdraví. Postupně můžete pociťovat potíže s dýchacím ústrojím, bolesti hlavy a kloubů a mnoho dalších druhů onemocnění.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *