full screen background image

Jak a kde vybrat paletový vozík?

Paletový vozík je pomůcka, bez které se jen těžko obejdou velké sklady, ale i menší provozovny a obchody. Právě podle jejich využití je lze třídit. Při výběru je tedy nutné být si vědom jeho maximálního využití v provozu. Na některých místech se totiž například paletové vozíky s tiskárnou zaslouží o lepší produktivitu práce. Usnadní a urychlí práci zaměstnance, ten pak může vykonávat dřív jinou činnost. Jak ale správně takový vozík vybrat a uvědomit si, zda budou jeho funkce skutečně využity?

 

Jednoduchý pomocník

Pokud ve vašem provozu jde jen o převoz zboží či materiálu z místa na místo, je pro vás jistě vhodný základní manuálně poháněný a ovládaný typ paletového vozíku. Sami si zvolíte nosnost, která může začínat už na 500 kg, častěji se však vyskytují paletové vozíky s nosností 1,5 t a 2,5 t. Na výběr jsou i varianty s nízkým profilem pro snazší přepravu europalet. Délka vidlic se dělí na krátké a dlouhé. V rámci bezpečnosti volte vozíky s brzdovým systémem.

Pro jednodušší vykládku a přímou manipulaci s materiálem je dělaná varianta s nůžkovým zdvihem, který dokáže nahradit pracovní stůl. Oproti tomu vysokozdvižný vozík je pro svou skladnost a mobilitu využíván např. při zásobování. Usnadní přesun věcí a vejde se do vozu.

 

Multifunkční pomocník

Jsou-li vaše nároky na provoz vyšší a potřebujete zboží nejen přepravit, ale třeba i zvážit, poohlédněte se po elektrických paletových vozících s váhou. Díky snadnému ovládání, LCD displeji a paměti budete mít okamžitý přehled o stavu naskladněného materiálu. Dokonalým pomocníkem se pak stává paletový vozík s váhou a tiskárnou. Zboží můžete okamžitě označit a zaevidovat. Pro přesné zvážení se vyrábí vozíky s cejchovanou váhou, získané hodnoty jsou s přesností na jeden kilogram a jsou směrodatné. Zvážit můžete náklad do 2000 kg. Tyto vozíky poskytují i funkci počítání kusů, procentuální vážení a sčítání navážek. Samozřejmě lze zakoupit klasický paletový vozík s váhou pro orientační vážení stejně jako elektrický bez váhy pro rychlou manipulaci s materiálem.

 

Proč prodejce paletových vozíků Deltalift?

Ač název tak nepůsobí, Deltalift je česká firma. Pro dodání paletových vozíků je vhodným partnerem hned z několika důvodů. Poskytuje odborné školení řidičů VZV, vždy profesionálně poradí s výběrem, díky široké nabídce si vyberete, na veškeré stroje dává záruční i pozáruční servis, má skladem náhradní díly, vždy včas a levně zboží dopraví po celé ČR a SR.

Nepřesvědčily vás výše uvedené důvody? Pak vězte, že to není vše. Společnost Deltalift si pro své zákazníky připravila ještě pár benefitů v podobě prodloužené záruky (v záruce vám zdarma vymění komponenty za nové) a pravidelné revize techniky, abyste předešli pokutám od inspektorů. Revize je nutná nejen kvůli bezpečnosti práce, prodlužuje i životnost stroje a kontroluje stav baterie.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *