full screen background image

Jak probíhá lokalizace zemních spojení a zkratů?

Jistě si dokážete představit, kolik různých kabelů vede v zemi. Pro naši infrastrukturu je to praktičtější, kabely v zemi jsou neviditelné a nikde nám nepřekáží. Pod zemí se ale obtížněji lokalizují chyby.

Lokalizace zemních spojení a poruch na nich je samostatným oborem, vzhledem ke spoustě druhů různých kabelů i poruch. Odborníci využívají vícero metod.

 

Indikátory pro různé topologie sítí

V této oblasti se na českém a slovenském trhu již přes dvacet let pohybuje společnost A. Eberle s.r.o. Působí v energetice, ať už jde o distribuci elektrické energie, měření kvality energie, nebo právě lokalizaci poruch elektrických sítí o všech napěťových úrovních. V jejich sortimentu tedy najdete i indikátor zemních spojení.

Indikátor zkratů a zemních spojení umožňuje kombinovat různé metody lokalizace. Vám stačí si nastavit priority a váhy jednotlivých metod, aby byly přizpůsobené konkrétní aplikaci. Přístroje se dají využít pro lokalizaci hluboko v síti, jsou spolehlivé.

 

Nechte si poradit, jaký přístroj vybrat

Pro lokalizace závad v jednoduchých stanicích lokální sítě je skvělý například EOR-3DS, přístroj, který se dá použít jako klasický indikátor zemního spojení i jako digitalizační jednotka pro místní síť. Pro hloubkové lokalizace v síti se hodí zase EOR-1DS. EOR-D, všestranné relé pro detekci zemního spojení, podporuje více výstupů (až 16 odchozích linek) a dá se namontovat na stěnu i do panelu. Přístroje jsou vhodné i pro inteligentní síťové stanice zítřka, podporují správné komunikační protokoly pro každou aplikaci.

Jaký přístroj vybrat? Nejlépe vám poradí přímo odborníci ze společnosti A.Eberle s.r.o., kteří se danou problematikou zabývají. Neváhejte se s nimi spojit pro informace o jejich sortimentu a zkušenostech. Působí v Česku i na Slovensku, stačí se ozvat. Podívejte se na www.a-eberle.cz.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *