full screen background image

Jak si při měření ušetřit práci

Copak je tak složité něco někde změřit, abychom si museli pomáhat? U některých věcí je to opravdu zbytečné, ale jindy chytré pomocníky oceníte. Ušetří vám práci i čas.

 

Jednoduché i složitější

Změřit si, jak široké je okno, na které potřebujeme nový závěs nebo zda se do rohu místnosti vejde vybraný kus nábytku složité není. Stačí nám metr a hned víme, na čem jsme. Délku, šířku, objem i obvod menších věcí jednoduše umíme získat bez zdlouhavých výpočtů a časové náročnosti. Měřicí přístroje nám umožní měřit také různé elektrické veličiny, jako je napětí či odpor a určit tak, proč něco nefunguje a třeba i jak to opravit. V domácím použití tak třeba dokážeme u rozbité žehličky určit, zda do ní vůbec jde proud a chyba je třeba jen v přívodním kabelu nebo musíme hledat závadu jinde. Co když ale potřebujeme změřit něco, u čeho nám metr nepomůže a ani vzorečky naučené v hodinách matematiky nám nebudou nic platné?

 

Speciální přístroje pro měření

Tam, kde nepomůže matematika a centimetry, musí nastoupit i jiné veličiny a moderní technologie. Když je potřeba určit vlhkost dřeva nebo třeba stanovit počet částic určité velikosti ve vzduchu, potřebujeme měřicí přístroje neelektrických veličin. Vlhkoměr, tlakoměr, hlukoměr, teploměr a spousta dalších chytrých pomocníků, z nichž některé třeba ani neznáme, protože je používají při své práci jen odborníci. Mnoho z nich ale využíváme i v domácnosti a svědomitě nám slouží a šetří čas.

Některé přístroje asi nevyužijete každý den, ale je dobré je mít po ruce a vědět, jak je použít. Kvalitní přístroje na měření elektrických i neelektrických veličin najdete v sortimentu firmy GHV Trading a pokud si nebudete vědět rady s výběrem nebo budete potřebovat pomoci, odborníci s mnohaletými zkušenostmi vám rádi pomohou a doporučí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *