full screen background image

Jak vybrat disky a pneumatiky pro nakladače

 Při výběru disků a pneumatik pro nakladače je dobré si ohlídat kvalitu. Tyto díly bývají nadměrně zatěžovány a vystaveny celoročně nepříznivým klimatickým podmínkám. Na jaké výrobce se zaměřit při výměně disků a pneumatik?

Vhodně zvolené pneu na unc – záruka dlouhé životnosti

Až budete zvažovat výměnu pneu na unc, nenechte se nalákat na nejnižší ceny. Pneumatika na nakladači musí vydržet opravdu dlouhou dobu a jistě nechcete, aby vám těsně po záruční době odešla. Prověřenými značkami, které můžete najít i na českých e-shopech jsou Galaxy, Voltyre nebo Camso. U těchto značek bývá dezén běhounu speciálně navržen pro jízdu mimo silnici. Jejich směs je vytvořena i pro jízdu na tvrdém povrchu.

Pneumatiky pro nakladače – poměr kvalita/cena

U výběru pneumatik pro nakladače je dobré zvážit, jak často stroj jezdí a v jakých podmínkách. Osvědčení výrobci jako jsou Voltyre, Galaxy nebo Camso, nabízejí pneumatiky pro smíšený terén. Poměr cena/kvalita je výborný. Galaxy jsou často dodávány do prvovýroby u nakladačů Bobcat, New Holland, JCB a dalších. Pro skutečně dlouhou životnost se nabízí volba Galaxy Hulk – ta je ve vyšší cenové skupině, ale je momentálně nejprodávanější právě díky kvalitě a trojnásobné životnosti.

Disky a pneumatiky pro smykem řízené nakladače – sázka na kvalitu

U disků je dobré se zaměřit na výrobce WAY. Dodává již dlouhou řadu let osvědčené výrobky. Samozřejmostí je i možnost volby oranžového disku oproti klasickým šedým. Pneumatiky pro smykem řízené nakladače jsou pak k dostání v mnoha dezénech, v poslední době jsou kromě radiálních dezénů oblíbeny také ty diagonální. Pokud chcete, aby vám pneumatiky vydržely i v náročných podmínkách, je dobré se opět opřít o osvědčené značky, jako je například Galaxy.

Také už se těšíte, až nadejde čas a vy pro svůj nakladač pořídíte něco nového? Pokud vyzkoušíte výše zmíněné výrobce, zaručujeme vám, že vám pneu vydrží mnohem déle, než jste čekali.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *