full screen background image

Jak vybrat disky a pneumatiky pro nakladače

 Při výběru disků a pneumatik pro nakladače je dobré si ohlídat kvalitu. Tyto díly bývají nadměrně zatěžovány a vystaveny celoročně nepříznivým klimatickým podmínkám. Na jaké výrobce se zaměřit při výměně disků a pneumatik?

Vhodně zvolené pneu na unc – záruka dlouhé životnosti

Až budete zvažovat výměnu pneu na unc, nenechte se nalákat na nejnižší ceny. Pneumatika na nakladači musí vydržet opravdu dlouhou dobu a jistě nechcete, aby vám těsně po záruční době odešla. Prověřenými značkami, které můžete najít i na českých e-shopech jsou Galaxy, Voltyre nebo Camso. U těchto značek bývá dezén běhounu speciálně navržen pro jízdu mimo silnici. Jejich směs je vytvořena i pro jízdu na tvrdém povrchu.

Pneumatiky pro nakladače – poměr kvalita/cena

U výběru pneumatik pro nakladače je dobré zvážit, jak často stroj jezdí a v jakých podmínkách. Osvědčení výrobci jako jsou Voltyre, Galaxy nebo Camso, nabízejí pneumatiky pro smíšený terén. Poměr cena/kvalita je výborný. Galaxy jsou často dodávány do prvovýroby u nakladačů Bobcat, New Holland, JCB a dalších. Pro skutečně dlouhou životnost se nabízí volba Galaxy Hulk – ta je ve vyšší cenové skupině, ale je momentálně nejprodávanější právě díky kvalitě a trojnásobné životnosti.

Disky a pneumatiky pro smykem řízené nakladače – sázka na kvalitu

U disků je dobré se zaměřit na výrobce WAY. Dodává již dlouhou řadu let osvědčené výrobky. Samozřejmostí je i možnost volby oranžového disku oproti klasickým šedým. Pneumatiky pro smykem řízené nakladače jsou pak k dostání v mnoha dezénech, v poslední době jsou kromě radiálních dezénů oblíbeny také ty diagonální. Pokud chcete, aby vám pneumatiky vydržely i v náročných podmínkách, je dobré se opět opřít o osvědčené značky, jako je například Galaxy.

Také už se těšíte, až nadejde čas a vy pro svůj nakladač pořídíte něco nového? Pokud vyzkoušíte výše zmíněné výrobce, zaručujeme vám, že vám pneu vydrží mnohem déle, než jste čekali.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *