full screen background image

Jak zvýšit kapacitu skladu?

Rozjelo se vám podnikání a váš současný sklad už nestačí? Zvyšte jeho kapacitu pomocí lepšího uspořádání, přeskládání a novým rozložením. K větší kapacitě vám pomohou také regálové systémy, jako univerzální úložné prostory. Více o zvýšení kapacity skladu se dočtete v našem článku.

Víte, že…

můžete zvýšit kapacitu skladu až o 30 %, když ho správně uspořádáte, přeskládáte nebo nově rozložíte? Existují speciální metody díky, kterým je se velmi rychle dá zvýšit produktivita práce zaměstnanců a také velmi výrazně snížit provozní náklady.

Základem úspěchu je procesní mapa, která vám umožní mít přehled o všem, co se ve skladu děje a co je potřeba pravidelně i výjimečně kontrolovat. Procesní mapa vzniká většinou při tzv. revizi skladového prostoru.

Během revize se posoudí uspořádání celého místa, možnosti vybavení pomocí moderních regálů do skladu, díky kterým při správném rozmístění a výběr je možné navýšit skladovou plochu, a to za minimální náklady.

 

Co optimalizace skladu přinese?

  • zvýšení průtoku skladem
  • zvýšení využitelné kapacity
  • zvýšení produktivity skladu
  • odstranění křížení manipulačních tras
  • snížení provozních nákladů skladu

 

Vždy je dobré pro zařizování nebo přestavbě skladu využít služeb odborníka. Díky zkušenostem a znalostem odborníka se vyhnete častým chybám jako je špatné rozmístění regálů do skladu, vytvoření nelogických cest nebo blokování pohybu ještěrek. Odborník vám poradí s výběrem moderní logistické technologie.

 

Vysokozdvižný vozík

Ve skladu, ať už malém nebo velkém, se neobejdete bez vysokozdvižného vozíku. Tohoto pomocníka využijete především při obsluze paletových regálů. V poměru cena výkon se vyplatí vozík s dieslovým pohonem, který má vysokou nosnost a jednoduchou údržbu.

 

Pro speciální zboží

Pro uskladnění tyčí, profilům, rolí a podobně se využívají konzolové regály. Nejčastěji jsou ve skladech k vidění regály Drive-In a stromečkové. Drive-In regály jsou vhodné do sezonních skladů, mají jednoduchou konstrukci a hodí se pro skladování zboží s velkou seriovostí.

Stromečkové skladové regály slouží ke skladování tyčového a deskové materiálu. Tyto regály mohou být jednostranné nebo oboustranné. Tento typ regálů se volí v případech, kdy je potřeba okamžitý přístup k uskladněním položkám, je nutná velká rozměrová variabilita. Využívají se také v případech, kdy je potřeba regál přizpůsobit velikosti a váze zboží.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *