full screen background image

LED lineární strojní svítidlo potřebujeme často na míru. V průmyslu i v dílnách jde o nezbytnost

Různé činnosti na pracovišti jsou podmíněné dobrým osvětlením pracovní plochy, nebo její konkrétní části. Perfektní strojní osvětlení je nutné v celé řadě průmyslových odvětví, ale rovněž v dílnách, ať již pracujeme s kovem, dřevem, nebo vytváříme šperky. Pro všechny tyto činnosti vám profi strojní svítidla nabídne ELMET GROUP.

Firma ELMET GROUP nabízí hotová řešení strojních svítidel, ale též osvětlení na míru podle přání zákazníka. Na míru se často řeší právě dílenská svítidla, kdy je nutné osvětlení přizpůsobit osazení stroje, pozici pracovníka i dalším skutečnostem. Stropní osvětlení nemusí být zdaleka dostačující. Tato svítidla mohou být řešena jako lehce posuvná na vlastních kolečkách. Může jít o osvětlení s horizontálním či vertikálním řešením, nebo takové, které umožňuje tuto pozici variabilně měnit. Vždy je samozřejmě důležitá stabilita dílenského svítidla.

 

Když osvětlení, tak LED

I do montážích hal a dílen dnes již pronikla LED technologie. Spotřeba elektrické energie není v provozech vůbec nízká. Osvětlení musí mít vysoký výkon a často svítí v režimu 24/7. LED nabízí výrazně ekonomičtější provoz a investovat do výměny standardních osvětlení za LED je dobrou volbou.

 

Investice do vhodného osvětlení se vyplatí i z hlediska produktivity

Dobře osvětlené pracoviště zvyšuje produktivitu zaměstnanců. Výkon roste, klesá míra únavy i při neustále opakovaných činnostech, nebo při velmi jemné práci a aktivitách vyžadujících velké soustředění. Dobré osvětlení minimalizuje vznik zmetků. Rovněž se snižuje riziko různých onemocnění zaměstnanců, třeba poškození zraku, vznik migrén apod. Výrazně se snižuje i počet pracovních úrazů.

 

Tipy na profi svítidla pro průmysl a dílny

  • Levným, a přitom extrémně efektivním řešením je LED strojní svítidlo s flexibilním krkem. Umožňuje snadnou změnu polohy osvětlení, přitom krk je dostatečně pevný, aby svítidlo udržel v požadované a současně bezpečné poloze.
  • Jiným typem menšího osvětlení je strojní svítidlo s kloubovým ramenem. Hodí se jako osvětleních k vrtačkám, bruskám, ke stojanovým nástrojům i na pracovní stoly. Je náhradou původních žárovkových svítidel.
  • V místech, kde je pevně daná poloha osvětlení pracovní plochy, lze využít LED lineární strojní svítidlo. Hodí se k většině strojů, včetně prašného či agresivního prostředí. Světlo je připraveno k nahrazení starších osvětlení podobného typu a nabízí krytí IP 67.

TAG


Jeden komentář u “LED lineární strojní svítidlo potřebujeme často na míru. V průmyslu i v dílnách jde o nezbytnost

  1. Luk Poláček napsal:

    Dobrý den, díky za přínosný článek. O LED osvětlení se zajímám už delší dobu. A potřeboval bych poradit s vhodným osvětlením do dílny. Našel jsem tady https://www.ledakce.cz/pridavna-a-pracovni-svetla/ takové podobné světla, jako sdílíte zde v článku. Ale vybráno tedy ještě nemám. Každopádně ještě jednou děkuji za přínosné informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *