full screen background image

Lešení pro průmyslové podniky, malé stavební firmy a soukromé osoby: Jaké jsou možnosti?

Při realizaci drtivé většiny staveb se nelze obejít bez zajištění pomocí lešení. To pomáhá bez větších potíží a rizik zranění a materiálových ztrát stavět ve větších výškách, kam nelze od země dosáhnout. K tomu, aby bylo lešení skutečně spolehlivé, je nutné zvolit vhodný model a pořídit si jej u renomované společnosti. Některé z nich nabízejí nejen prodej, ale také pronájem, což je výhodné hlavně pro menší firmy a soukromé osoby, které kupříkladu stavějí rodinný dům svépomocí.

 

Fasádní lešení

Asi nejčastěji používanou variantou je klasické fasádní lešení. Tvoří jej sestava ocelových trubek a spojnic. Výhodou oceli je její stálost a pevnost, při správném ukotvení se fasádní lešení může tyčit až do výšky několika desítek metrů, tudíž se skvěle hodí například při stavbách rodinných a bytových domů, potažmo rekreačních objektů, výrobních a průmyslových hal. Půjčovna lešení by měla zajistit dodávku všech komponentů v bezvadném stavu. Důležité jsou kromě jiných záležitostí zabezpečovací a upínací prvky, jako jsou příčníky, podlahy, zábradlí atd.

 

Mobilní věže

U menších staveb není nutné hned využívat tradiční lešení, jehož realizace je poměrně časově náročná a pracná. V určitých případech si můžete vystačit s mobilní věží, která má tu výhodu, že se dá snadno posunovat, neboť je na kolečkách. Během prací a pohybu na věži je vždy zapotřebí dbát na zajištění koleček, aby nemohlo dojít k neočekávanému pojezdu. Mobilní věže jsou dobrou volbou v případě realizací menších staveb, kdy potřebujete být ve výšce pouze několika málo metrů. Dají se postavit a následně složit maximálně během pár desítek minut.

 

Modulové lešení

Prodejci a půjčovny nabízejí rovněž takzvané modulové druhy lešení, případně stěnová bednění. Tyto varianty se aplikují zejména při stavbách průmyslových objektů, silničních a železničních mostů apod. Jde již o vysoce sofistikované systémy, na jejichž výstavbu je nutné mít patřičné odborné znalosti.

Hledáte-li firmu, jež by vám poskytla lešení k prodeji či pronájmu, můžete se obrátit na společnost SCASERV a.s. – lešení a bednění Ostrava.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *