full screen background image

Moderní průmyslové osvětlení se stává samozřejmostí

Průmyslové provozy dnes musí splňovat ty nejpřísnější normy. Je v zájmu každého majitele firmy, aby prostředí, v němž pracují jeho zaměstnanci, bylo co nejefektivněji řešeno. Není-li tomu tak, kvalita práce většinou klesá, což má za následek snížení počtu zakázek i potenciálního zisku. Velmi důležitou roli v jakémkoli provozu hraje kvalitní osvětlení. Denní světlo často na specializovaná pracoviště nestačí a mnohdy se svítí prakticky neustále. Dále je třeba jmenovat i evropské normy týkající se intenzity a kvality světla. I proto se vyplatí vsadit na moderní řešení, které nabízí společnost Elkov Elektro.

 

Proměna evropského trhu s osvětlením

Projedete-li se po mnohých firemních areálech, jen pouhým okem zjistíte, že reflektory, jež se zde běžně používají, určitě nesplňují požadavky na ně kladené. Už vůbec se nedá hovořit o jejich fungování v souladu s platnými evropskými normami. Od roku 2010 dochází na evropském trhu v oblasti průmyslového osvětlení k velké proměně. Nejprve došlo ke komplexnímu zákazu halogen-fosfátových svítidel. Od roku 2012 už odzvonilo i HPS a metalhalogenidovým výbojkám. Dalším legislativním krokem se stal zákaz dodávek vysokotlakých a rtuťových HMP výbojek. I proto je třeba se soustředit na LED průmyslové osvětlení, které je ostatně budoucností i ve venkovních prostorách a třeba i v rodinných domech.

 

Proč se vyplatí do LED technologie investovat?

Nejenom platné evropské směrnice by měly hnát soukromé podnikatelské subjekty k výměně stávajících světel. Hlavním motorem by měla být maximální finanční úspora, na kterou díky němu dosáhnou. Inteligentní osvětlovací systémy jsou schopny dodat mnohem větší množství světla za minimální finanční částky. Samozřejmostí jsou i nejrůznější automatická řešení, jež jsou schopna regulovat přísun takovým způsobem, že to firmu stojí mnohem méně peněz.

 

Obraťte se na specialisty

Že máte strach řešit osvětlení vašeho firemního areálu svépomocí? Není se čemu divit, rozmístění jednotlivých reflektorů, zářivek a jiných zdrojů není vůbec jednoduché. Pokud se obrátíte na společnost Elkov Elektro, budete mít jistotu v mnoha oblastech řešení osvětlení. Nejen, že tato společnost nabízí kompletní sortiment elektromateriálu a svítidel, ale poskytuje i některé další služby. Typické jsou zejména přesné výpočty návrhů osvětlovacích soustav, a to podle platných norem a hygienických požadavků na pracovištích. Poradit se budete moci i o vhodnosti využití toho či onoho světleného zdroje. Důležité informace se dozvíte i ohledně řízení světelných soustav a osvětlení v průmyslu. Samozřejmě si budete moci nechat realizovat kalkulaci pro výměnu stávajícího vnitřního i venkovního osvětlení. Jednat se může jak o řešení interiérová, tak i exteriérová. Vaše kanceláře, výrobní prostory, ale i prostory okolo firemních objektů budou navíc vypadat mnohem moderněji.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *