full screen background image

Osobní letadlo s kamerou

Mít osobní tryskáč se asi jen tak někomu nepoštěstí, malé bezpilotní letadélko si dnes ale může pořídit téměř každý. Pokud vás zajímá situace ve vzduchu, či jak váš dům vypadá z ptačí perspektivy nebo jenom, jestli se sousedka stále opaluje nahoře bez, dron s kamerou vám na toto všechno dá odpověď.

Dron je zkrátka malé letadlo, udržující stabilitu díky několika vrtulím, se kterým můžete snadno létat i bez leteckých hodin. U lepších modelů lze nastavit dokonce i dráhu, po které tohle malé letadlo poletí, přičemž k tomu není potřeba ani letový plán. Hlídat, jestli je všechno v pořádku, lze i díky malé kameře, kterou si k dronu lze pořídit. Pokud chcete být ale vy sami pilotem, naučte se dron ovládat nejdříve na levnějším modelu. Ač se to totiž zdá snadné a vaším snem už od dětství bylo pilotovat letadlo, dron se vám tak snadno nepoddá. Ale po zkrocení zlého dronu se vám naskytne mnoho příležitostí, jak jej využít.

 

Do nekonečna a ještě dál

Dron s kamerou na svých bedrech už vás poslouchá a je připraven vydat se na cestu, kterou mu určíte. Co uděláte? S dronem s kamerou se můžete podívat například po svém okolí, jak vaše město a příroda vypadají z ptačí perspektivy. Můžete kontrolovat situaci naprosto kdykoliv, nic už vám díky dronu s kamerou neunikne a přitom se nebudete muset hnout ze svého domu.

Některé modely zvládnou donést i nějaké lehké břímě, jehož správné doručení a následné předání můžete sledovat online na kameru. Výhodou kamery také je, že si s ní můžete ověřovat informace, sledovat dění, popřípadě kontrolovat svou ratolest, jestli opravdu seká trávník tak, jak slíbila. Při takové sledovačce akorát nezapomínejte, že dron dolétne zhruba 5 kilometrů daleko a fungovat vám bude přibližně půl hodiny, než se jeho baterie naprosto vybijí. Což nic ale nemění na tom, že i za takových podmínek se toho dá hodně stihnout.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *