full screen background image

Podzimní vychytávky pro vaše auto pro čistotu i pohodlí při jízdě

Dnů, kdy budeme jezdit se staženými okýnky po suchých silnicích, už před námi nejspíš moc není. Mnohem vyšší pravděpodobnost je, že přijde podzim se vším, co k němu patří. Déšť, chlad a bláto nás budou provázet následující měsíce, ale jak s nimi udržet auto v čistotě?

Pokud patříte mezi šťastlivce, co mohou mít auto v suchu v garáži, pak máte samozřejmě o starost méně. Naopak když jste vášnivý pejskař, sportovec nebo máte koníček, při kterém trávíte čas venku, na podzim se nejspíš moc netěšíte. Všudy přítomné bláto se na psích packách i oblečení dostane do auta ani nevíte jak a co teprve, když potřebujete převézt více věcí od bahna nebo třeba jen mokrých. Standardní materiál na dně kufru není moc odolný a tak je čas na tvarované vany do kufru vyrobené z gumy, které ochrání interiér a vodu ani bláto nenechají vsáknout do kufru.

Pověstný vítr ve vlasech si mnoho z nás nechce nechat ujít ani na podzim a při pěkných dnech si okénko alespoň na chvíli stáhneme. Vítr je však už studený a není příjemný tak, jako v létě, v autě tak vzniká nepříjemný průvan a tak raději okénko zavíráme a o zážitek se ochudíme. I to se dá vyřešit, protiprůvanové deflektory proud vzduchu odkloní a my se můžeme dál kochat čerstvým vzduchem při jízdě. Jejich montáž zvládnete svépomocí, není nutné kvůli tomu jezdit do servisu.

Bohužel nejen méně slunečních paprsků a kratší dny přichází spolu s podzimem. Také stále nižší teploty, které nás mohou nepříjemně překvapit a pokud nemáme baterii v úplně perfektním stavu, může nastat to, co asi všichni řidiči zažili. Auto prostě ráno nenastartujeme. Zvlášť v minusových teplotách můžou mít některá auta problém a tak se vyplatí nabíječka autobaterií, která může pomoci jako prevence i v případě, kdy už se nastartovat nepovedlo. Nemusíte se tak bát nejen bahna a deště, ale ani nízkých teplot a ranních mrazíků a podzim si dokonale užít.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *