full screen background image

Potištěné lepicí pásky: levná a efektivní reklama

Levná reklama je hlavním využitím potištěných lepicích pásek, ale rozhodně ne jediným. Bez lepicích pásek, různých dalších lepítek a etiket by se neobešla snad žádná firma. Proto si je mnohé z nich nechávají vyrobit na zakázku. Když už lepit, tak stylově a efektivně.

 

Nezbytné pásky a štítky

z polypropylenu, papíru či PVC jsou nejžádanější. Hodně toho vydrží a dají se všemožně vylepšit. Napadlo už vás nechat na pásky, kterými oblepujete třeba balíky, vytisknout logo? Je to reklama dostupná a účinná.

Potištěné lepicí pásky jsou zajímavým nosičem informací, propagačním materiálem i ochranou zásilek. Porušení pásky při přepravě a neoprávněné manipulaci jde snadno poznat. Kromě pásek použijte i štítky. Na ně nemusíte tisknout jen adresu, ale klidně i informace o produktu a varování před riziky. Volba materiálu a lepidla produktu je zásadní, štítky a pásky pak pevně drží na všelijakém podkladě. Jaké varianty pásek máte k dispozici?

 

Pásky s vrchním potiskem

PP pásky s akrylátovým lepidlem se hodí pro běžné kartonové zásilky, dlouhodobě stabilní lepidlo dobře funguje od 18 (16) °C. V chladném prostředí bude lepší jiný druh pásky. Tisk není tak odolný jako u sendvičové potištěné lepicí pásky, nicméně pro běžné lepení výborně poslouží. Tato technologie přináší nejlepší poměr cena/užitek pro menší zakázky (až do 1080 ks rolí o návinu 66 m).

PVC pásky se solventním lepidlem se hodí pro těžší zásilky i v nelehkých podmínkách chladu a částečné mastnoty, kde kaučukové lepidlo na bázi organických rozpouštědel uplatní své výjimečné vlastnosti. Skvělé jsou např. pro potravinářství u chlazeného zboží a pro strojní balení. Tato technologie přináší výbornou lepivost a minimální hluk při zpracování. Z tohoto materiálu je možné vyrobit potištěné lepicí pásky i v minimálním množství 36 rolí o návinu 66 m. Vzhledem k chemickému zakotvení barvy do PVC folie je zde tisk velmi odolný.

 

Pásky s vrchním potiskem (Sendvičový tisk)

Potištěné pásky se sendvičovým tiskem jsou potištěny zespoda, mezi fólií a lepidlem. Logicky je tisk zcela odolný proti otěru, možná je i volba speciálních lepidel.

PP pásky s akrylátovým lepidlem se hodí pro běžné kartonové zásilky, dlouhodobě stabilní lepidlo dobře funguje od 18 (16) °C. V chladném prostředí bude lepší jiný druh pásky. Tato technologie přináší nejlepší poměr cena/užitek pro větší zakázky (už od 1440 ks rolí o návinu 66 m). Existuje modifikace akrylátového lepidla „Silent“, speciálně připravené pro tiché odvíjení lepicí pásky.

PP pásky s hotmeltovým lepidlem se hodí pro balení všeho druhu s požadavkem na rychlé, okamžité lepení při teplotách od 14 (12) °C. Tato technologie přináší nejlepší poměr cena/užitek pro větší zakázky (už od 1440 ks rolí o návinu 66 m). Hotmeltové lepidlo není dlouhodobě stabilní zvláště při působení světla, UV záření a vysokých teplot. Zboží zabalené pomocí této pásky je možné skladovat i v mrazu.

 

Jaké je tedy využití potištěných lepicích pásek a etiket?

Využívají se nejen k lepení, ale také k prezentaci výrobku a firmy. Své obaly snadno odlišíte od konkurence a dodáte jim originální vzhled. Každý bude vědět, od koho balíček, produkt či krabice pocházejí. Originální barevná páska zaujme na první pohled, bude hned zákazníka lákat balík otevřít a zjistit, co je uvnitř. Pásky umí signalizovat neoprávněné otevření obalu, náhrada jinou páskou jde poznat na první pohled. Pěkné zabalení za pomoci barevné reklamní pásky zákazníkovi říká, že si firma dala s balením záležet, balíček je hned méně anonymní.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *