full screen background image

Pro seniory domů, ale i záchrannou službu – oxymetr může zachránit život

Snadno čitelný displej, mimořádná spolehlivost, ideální pro domácí měření, ale splňující i nemocniční standardy. Přesně to je oxymetr, malý, ale velmi užitečný pomocník pro zjišťování aktuálního zdravotního stavu pacienta. Měření tepové frekvence nebo míry nasycení krve kyslíkem (na přístroji hodnota SpO2) rozhodně nelze podceňovat, včasný lékařský zásah může v některých případech zachránit i lidské životy. Co dalšího nám nabídnou moderní zařízení tohoto druhu?

 

Bez odběru krve do zkumavky, velice jednoduchý systém měření

V případě kapesního oxymetru stačí vlastně jen přiložit prst a výsledky budou známy během jediného okamžiku. Pokud dojde k překročení obvyklých limitů, ozve se zvukový signál, což pacienta upozorní na hrozící nebezpečí. Malý přístroj, jenž se podobá kolíčku na prádlo a váží i s bateriemi jen padesát gramů, může být v provozu klidně celý den. Vydejte se proto na cesty bez obav, pro pohodlnější nošení je tu také praktické poutko.

Přenosný pulzní oxymetr pak naplňuje přísné zdravotnické standardy a může jej tak používat i záchranná služba. Vysoká spolehlivost je zaručena, zdravotníci budou ihned v obraze, měření je otázkou několika sekund. Ambulantní péče v nemocnici se bez podobného přístroje také neobejde, výhodou je, že se snadno připojí i k dalším zařízením poblíž lůžka. Předejít kritickým situacím se tak dá vlastně snadno, stačí pravidelně měřit obě důležité hodnoty.

 

Oxymetr může být vhodný třeba i pro aktivní sportovce

Tento přístroj není ideálem jen pro pacienty, kteří musí pravidelně sledovat ze zdravotních důvodů puls a nasycení krve kyslíkem. Využít jej totiž mohou i profesionální sportovci, stejně jako aktivní horolezci nebo letci a milovníci výškové turistiky. Upozornění na hrozící problém jediným pípnutím, dobře čitelný displej i během nepřízně počasí. Buďte v obraze při sportu i na delších cestách!

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *