full screen background image

Šnekové dopravníky pro dopravu sypkého materiálu

V zemědělství, mlynářství, kafilériích či stavebnictví. Tam všude mají velké využití tzv. šnekové dopravníky. Nerezové, ocelové nebo pozinkové dopravníky určené na přepravu sypkého materiálu. Přepravit materiál zvládají stoupavě, horizontálně, výjimečně i vertikálně.

Šnekový dopravník je ideální například pro přepravu obilí, pelet, granulí či uhlí do kotle. Jde vlastně o trubku či žlab, v níž se otáčí šnek, a tím posouvá přepravovaný materiál.

 

Šnekové dopravníky pro montáž na dopravní prostředky

Speciální kategorií jsou šnekové dopravníky poháněné hydromotorem. Ty se montují na dopravní prostředky, největší využití mají zejména v zemědělství, kde slouží pro plnění rozmetadel průmyslových hnojiv a secích strojů.

Na tento sortiment se zaměřuje společnost CanAgrocz, s.r.o., která nabízí šnekové dopravníky obilí v několika variantách. Mohou být zabudované, ty jsou určeny přímo k zabudování na stroj. Dále jde o dopravníky s vlastním podvozkem s automobilovými pneumatikami. Pohon pro šnekový dopravník tohoto typu je opět hydromotor. Pro montáž na stroj jsou dále určeny dopravníky s výpadem dozadu nebo výpadem do strany. Samozřejmě jsou dostupné v různých rozměrech.

 

Proč šnekové dopravníky právě od CanAgro?

Pouze tato jediná firma v Evropě používá speciálně upravenou šnekovnici. Ta zvyšuje výkon o cca 15 % oproti standardu, a navíc umožňuje vysoký výkon i při větším sklonu dopravníku. Upravená šnekovnice zajišťuje také nižší poškození dopravovaného materiálu. U sypkého materiálu s malými částicemi (např. obilí) není poškození až tak patrné, ale například pro dopravníky na uhlí na šnekovnici doopravdy záleží.

 

U jedné firmy i další pomůcky do zemědělství

Zemědělské firmy zde kromě šnekových dopravníků nakoupí i další pomůcky jako třeba provětrávací jehly určené pro dochlazení nebo místní dosoušení obilí skladovaného na hromadách.

Více informací najdete přímo na www.canagro.cz.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *