full screen background image

Stavba svépomocí není nereálná

Někdo by se do této oblasti za žádných okolností nepustil. Stavba svépomocí přináší celou řadu úskalí a nepříjemných překvapení vždy, když cokoliv nevyjde podle plánu. Navíc se zaručujete vlastním jménem, že celá realizace výstavby rodinného domu proběhne bez jakýchkoliv komplikací v souladu s předepsanými normami. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, většinou se stavitelé pro stavbu svépomocí rozhodujou ve chvíli, kdy nemají dostatek finančních prostředků pro objednání profesionální stavební firmy, která by jim rodinný dům vystavěla. Musíme si však uvědomit, že stavba svépomocí je levnější, ovšem časově mnohem náročnější.

70dea2601d54c6dde7b847e35e612b53

Můžete postavit dům svépomocí

Postavit v dnešní době dům svépomocí není až tak jednoduchou záležitostí. Všechno je mnohem přísnější než kdykoliv před tím. Na trhu se objevuje obrovské množství technologických postupů a materiálů, proto je vhodné se na projektové dokumentaci dohodnout s profesionálním architektem.

Právě z těchto důvodů a přetechnizovanosti dnešní doby je často k vidění, že si lidé stavbu svépomocí kombinují s pomocí nejrůznějších poskytovatelů služeb. Bez odborných znalostí na vysoké úrovni je dnes zcela nemožné stavbu v souladu se zákonem vůbec postavit.

0c845bd77194b2840b4978b31cd89f8c

Stavba svépomocí a stavební dozor

Pokud se tedy chcete rozhodnout pro stavbu svépomocí, určitě si zajistěte odpovídající projektové dokumentace a stavební plán vyhotovený od architektů. Nezapomeňte na stavební povolení a určitě si zajistěte stavební dozor, který bude dohlížet na jednotlivé postupy a tím vám garantuje bezpečnost celé stavby.

Nebojte se požádat o pomoc s elektrikou, plynovodem, kanalizací nebo vodovodem. Některé práce zkrátka budete muset přenechat odborníkům. Stavba svépmocí je vhodná pro všechny, kteří mají minimálně pokročilé znalosti ze stavebního prostředí.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *