full screen background image

V autolakovně váš plechový mazel prokoukne

Jako vlastníci aut nebo motorek jste se již nejspíš dostali, nebo vás podobná zkušenost čeká, do prostorů autolakovny. Ať už z důvodu neúspěšného parkování, vážnější nehody na silnici nebo třeba jen kvůli rozšiřující se korozi. V autolakovně, konkrétně v lakovacím boxu, vám schopní autolakýrníci pomohou.

 

Vše se děje v lakovacím boxu

Práce autolakýrníků není čistě jen o lakování defektních plechů automobilů a motocyklů. Nicméně právě lakování patří ke stěžejním činnostem. Nesmírně důležité jsou proto lakovací kabiny. Provádí tam opravy stávajících laků, aplikují zcela nový lak na celé auto, nebo jednotlivé díly karoserie. Věřte, že výsledek práce na vašem autě se odvíjí i od vybavení lakovacího boxu.

 

Lakovací boxy se mohou lišit

Lakovací kabiny nejsou všechny stejné. Liší se velikostí i příslušenstvím. Jde v podstatě buď o otevřené kabiny, které jsou na straně lakýrníka otevřené, přičemž na protilehlé straně jsou umístěny filtry a za nimi dále odsávání. Dále celoplechové, případně zděné průjezdné konstrukce. Ty jsou zcela uzavřené. K základnímu vybavení lakovacího boxu patří stropní filtr, optimální osvětlení, hořák, tepelný výměník, odtah spalin, automatická ovládací klapka a ovládací panel, samozřejmě i základová deska tvořená podlahovým roštem různého provedení. Od základní až po vyvýšenou či s nájezdem.

 

Práce autolakýrníka nepatří k těm nejbezpečnějším

Vzhledem k tomu, že lakýrník pracuje s nátěrovými hmotami, které prostřednictvím pistole aplikuje na potřebné plochy, dostává se neustále do kontaktu se zdraví škodlivými látkami. Je proto víc než kde jinde nutné dodržovat bezpečnostní a hygienická opatření. K tomu mimo jiné slouží i odsávací stěny. Používají se především při nástřiku menších až středních zařízení. Tyto stěny odsávají nečistoty z nátěrových hmot a lakýrník tak pracuje v čistém prostředí.

Vybavení autolakoven podléhá striktním předpisům. Bezpečnost práce, požární ochrana, ochrana životního prostředí a další. Dodávkou a montáží nejen lakovacích kabin do autolakoven a průmyslových provozů se zabývá už od roku 1994 v souladu s legislativou společnost Naver.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *