full screen background image

Vakuové technologie mají zelenou! Používáte je i při své výrobě?

Vakuové technologie rozhodně mají budoucnost. Své využití nacházejí napříč průmyslovými obory. V potravinářství, zdravotnictví, automobilovém i farmaceutickém průmyslu. A v mnoha dalších.

Vakuová vývěva je zařízení sloužící k odčerpávání vzduchu, ať již z procesu či uzavřeného prostoru vakuové komory. Výsledkem je vakuum, tlak s nižší hodnotou, než vykazuje tlak atmosferický. Vývěvy dělíme na olejové (rotační a dvoustupňové), grafitové, vodokružné, zobákové, šroubové, pístové, rootsovy a na vakuové systémy. To, jakou zvolíte do svého provozu, záleží především na vašem zaměření.

 

Multifunkční rotační olejové vývěvy

Rotační olejové vývěvy se například často využívají v potravinářství, ať již při vakuovém balení a konzervování potravin, nebo také při extrahování vnitřností dobytka a ryb v masokombinátech. Své uplatnění ovšem nacházejí i v jiných oborech, jako jsou zdravotnictví, automobilový průmysl a strojírenství. Stejně jako při výrobě fotovoltaických panelů, v leteckém a kosmetickém průmyslu a při výrobě plastů.

 

Bezolejové grafitové

Bez oleje fungují například vývěvy grafitové, s nimiž se nejčastěji setkáme při vakuové manipulaci a vakuovém upínání. Své uplatnění ovšem mají i v tiskařském a dřevařském průmyslu při manipulaci se dřevem a papírem. Jsou ovšem také základním pohonem pro polohování zdravotnických postelí.

 

Vzduchem chlazené zobákové

Olej ke svému provozu nepotřebují ani vývěvy zobákové, které fungují na principu chlazení vzduchem. S těmito na provoz i údržbu nenáročnými vývěvami se setkáváme například v zemědělství a stavebnictví při provzdušňování půdy a opačném odvzdušňování stavebního materiálu.

 

Odolné vodokružné

Pro náročné aplikace slouží maximálně odolné vývěvy vodokružné, jejichž hlavní předností je téměř stoprocentní odolnost vůči nasátí nečistot. Z toho důvodu nacházejí tyto vývěvy své využití především v chemickém, farmaceutickém a těžařském průmyslu, zemědělství, lihovarech a potravinářských plnících linkách. Ale také i při výrobě elektronických součástek a keramických materiálů.

 

Průmyslové ventilátory

Dalším segmentem jsou průmyslové ventilátory primárně sloužící pro přepravu vzduchu a plynů. Podle tlaku se dělí na nízkotlaké, středotlaké a vysokotlaké. Do velkých prostor jsou vhodné ventilátory velkoobjemové, pro instalaci na střechu vybírejte v kategorii střešních ventilátorů. Speciální kategorií pak jsou ventilátory do výbušného prostředí a dopravníkové.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *