full screen background image

Laserové řezání je rychlé, precizní a čisté

Laserem je možné řezat plechy, dřevo, plast i papír. Laserové řezání je rychlé a precizní. A k tomu i čisté. Výsledkem zkrátka jsou maximálně ostré hrany. Není se tak čemu divit, že napříč průmyslovými odvětvími se jedná o jednu z vůbec nejčastějších aplikací.

Jak řezání laserem probíhá? Jeho princip je v podstatě jednoduchý. V mnohém se dokonce přibližuje řezání lupenkovou pilou. Řezaný materiál se nejdříve propálí a následně postupně odtavuje.

 

Tavné a oxidační

V průmyslu se používají dva způsoby laserového řezání, a to tavné a oxidační. To je vhodné především pro řezání černé oceli a mědi, tedy tepelně vysoce vodivé materiály. Hoření u oxidačního řezání podporuje a teplotu v oblasti řezu zvyšuje kyslík. Tavné řezání oproti tomu při řezání používá dusík, popřípadě argon.

 

Řez laserem svěřte profesionálům

Svářečské a zámečnické práce stejně jako CNC soustružení, laserové řezání, povrchové úpravy, řezání vodním paprskem a výrobu ocelových konstrukcí najdete například v portfoliu společnosti Zámečnictví Němec, s.r.o. Zde jsou experty především na řezání kovu laserem. Nařežou vám naprosto přesné tvary z oceli i nerezu. Vyhledávané ze stran zákazníků ovšem je i laserové řezání plechů, ale i trubek a jeklů. A nezaleknou se žádného tvaru včetně těch atypických. Problémem však není ani nařezávání a perforace. Včetně následného svařování a ohýbání. To vše za použití těch nejmodernějších technologií (zámečníci používají ty nejmodernější laserové stroje) a dlouholeté praxe v oboru.

 

Dokonalý laserový paprsek

Laser totiž, pokud s ním umíte pracovat, zvládne téměř cokoliv. S vynikajícím výsledkem a minimálním prořezem! Laserový paprsek je jedním slovem dokonalý. Jeho hlavními přednostmi jsou minimální rozbíhavost a vysoká výstupní intenzita. Proto je možné vytvářet s ním i velmi složité výřezy včetně kruhových a pravoúhlých tvarů a v podstatě libovolných obrazců. Toužíte-li proto po dokonalém řezu, kterému nebude co vytknout, rozhodně jste na správné adrese.

 

Velkovýroba i kusové zakázky

Nezáleží přitom na tom, zda se jedná o velkovýrobu či kusovou zakázku. Je tedy jedno, zda jste živnostník, soukromá osoba, zástupce strojírenského podniku, nebo zpracovatel plechu. V Zámečnictví Němec jsou vítáni všichni. Více informací najdete přímo na stránkách zámečnictví (www.zamecnictvinemec.cz).
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *